Ptaszek wleciał prosto na szybę. Raniuszek został ranny

Piękne widoki naszego miasta z „lotu ptaka” – zostały nagle przerwane przez taflę szkła, z którego zbudowane są nowoczesne budynki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Piękne architektonicznie, wtapiające się w otoczenie stały się barierą nie do przebycia dla stada lecących raniuszków.

Fot. Straż Miejska

Część z nich po chwilowym zamroczeniu odleciała dalej, jednak jeden z nich wymagał pomocy. Pracownicy wezwali na pomoc Ekopatrol straży miejskiej. Strażnicy bezpiecznie i delikatnie odłowili lekko rannego ptaszka i przetransportowali go do Ptasiego Azylu. Po wyzdrowieniu wróci do naturalnego środowiska.

Raniuszek zwyczajny – (Aegithalos caudatus) – gatunek małego ptaka z rodziny raniuszków. Zamieszkuje większość obszaru Europy i Azji (wąski pas biegnący przez Azję Środkową do Chin, Japonii, Kamczatki), północną Afrykę. Na terenie Polski gatunek ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.

Raniuszek to także symbol Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.