Puste wózki przed KPRM: "Żądamy 12 miesięcznego vacatio legis"

„Nie godzimy się na nazywanie oszustkami i wyłudzaczkami kobiet, które od kilku, kilkunastu lat uczciwie prowadzą swoje firmy, odprowadzają podatki i płacą składki ZUS! Nie godzimy się na nierówne traktowanie kobiet przedsiębiorczych w stosunku do kobiet zatrudnionych na etacie!” – mówią matki na Działalności gospodarczej i rozpoczynają protest pod KPRM.

Fot. Fanpage Matki na DG / Facebook

Fot. Fanpage Matki na DG / Facebook

Wszystko zaczęło się od ustawy, która posłowie przegłosowali w maju, a którą prezydent podpisał w lipcu. Problem w tym, że posłowie… nie wiedzieli za czym głosują, a o czym poinformowano ich dopiero później. Ustawa jest de facto krzywdząca nie tylko dla matek prowadzących swoją działalność gospodarczą, ale dla wszystkich przedsiębiorców. Szerzej opisywaliśmy ją już na początku lipca.

Dlatego matki rozpoczęły protest. Zaczęły gromadzić się pod Kancelarią Premiera z pustymi wózkami. „Żądamy 12 miesięcznego vacatio legis – tak, aby kobiety będące w ciąży otrzymały macierzyński na zasadach obowiązujących w chwili zajścia w ciążę (czy prawo w Polsce działa wstecz?!) Żądamy usunięcia art. 22 ust. 3 Ustawy, która krzywdzi kobiety w zagrożonej ciąży, przebywające na L4 – nie są one w stanie dostosować się do nowych warunków – nie mogą „nadpłacić” ubezpieczenia, będąc na zwolnieniu lekarskim! Żądamy RÓWNEGO TRAKTOWANIA MATEK W POLSCE!”
Kulminacja protestu nastąpi pomiędzy godz 11-12, kiedy to podczas briefingu prasowego matki przedstawią swoje racje i postulaty.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.