Putin podjął decyzję w sprawie działań wojennych na Ukrainie

Wojna na Ukrainie trwa już ponad dwa miesiące. Po początkowych niepowodzeniach Rosja powoli posuwa się naprzód. Putin podjął decyzję w sprawie dalszych działań.

Wojska Ukraińskie wycofały się z Lisiczańska. Początkowo Ukraina zaprzeczyła doniesieniom o zdobyciu miasta, teraz jednak przyznaje i dodaje, że przebiegło to w sposób zaplanowany, bo obrońcom groziło okrążenie przez Rosjan.

Wojska rosyjskie kontrolują niemal cały obwód Ługański i ponad połowę obwodu donieckiego. Celem Rosjan jest teraz zajęcie całego obwodu donieckiego w tym miast Słowiańsk i Bachmut – przekazał szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj w rozmowie z Reutersem.

Władimir Putin po odebraniu informacji od ministra obrony, nakazał kontynuowanie ofensywy. – Jednostki wojskowe, w tym grupa Wschód i Zachód, muszą wykonywać swoje zadania zgodnie z wcześniej zatwierdzonymi planami – powiedział minister obrony Siergiej Szojgu do Władimira Putina.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.