Paweł Rabiej zareagował na słowa metropolity krakowskiego, który skrytykował Gretę Thunberg i stwierdził, że „ekologizm jest sprzeczny z Biblią”. Wiceprezydent nie przebierał w słowach.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Abp Marek Jędraszewski był gościem Telewizji Republika. Mówił o ekologii.

„To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki. To coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych” – podsumował metropolita krakowski i dodał, że to, co głoszą ekolodzy jest sprzeczne z Biblią, w której napisano „czyńcie sobie ziemię poddaną” i „Adam panuje nad zwierzętami”.

Na słowa duchownego bardzo ostro zareagował Paweł Rabiej. Polityk wstawił zdjęcie płonących lasów.
„Z perspektywy dotkniętej ogniem Australia, gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę” – napisał polityk – „Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce” – dodał Paweł Rabiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.