Rafał Trzaskowski chce ulicy Lecha Kaczyńskiego. „Nie wykluczam, że będzie miał swoją ulicę w Warszawie. Uważam, że powinien”

Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego, ponad 40 warszawskich ulic powróci do starej nazwy. Jedną z nich jest ulica Lecha Kaczyńskiego, która przedtem nosiła nazwę Armii Ludowej. Rafał Trzaskowski skomentował decyzję sądu w sprawie dekomunizacji.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak powiedział Rafał Trzaskowski, ratusz zdejmie tabliczkę z al. Lecha Kaczyńskiego, bo respektuje postanowienie sądu.

Dodał jednak, że ulica byłego prezydenta Warszawy i Prezydenta Polski, powinna w Warszawie powstać.

„Nie wykluczam, że Lech Kaczyński będzie miał swoją ulicę w Warszawie. Uważam, że powinien i większość warszawiaków by się zgodziła, by była to na przykład ulica przy Muzeum Powstania Warszawskiego” – zapowiedział na antenie TVN24.

Rafał Trzaskowski dodał, że Prawo i Sprawiedliwość „z pogwałceniem prawa” przekształca Warszawę i nie będzie na to zgody.

Lech Kaczyński był osobą z której inicjatywy muzeum powstało. Na elewacji umieszczono nawet tablicę upamiętniającą byłego prezydenta. Za jego prezydentury powstały także wydziały obsługi mieszkańców, otwarto pierwsze trasy Szybkiej Kolei Miejskiej i rozstrzygnięto konkurs na projekt budynku Centrum Nauki Kopernik. Był także jednym z sygnatariuszy umowy dotyczącej finansowania budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, m.in. ze środków m.st. Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.