Ranking przestępczości w Polsce. Miejsce Warszawy ogromnym zaskoczeniem

Portal Polska w Liczbach przygotował ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce. Powstał w oparciu  o dane z 2014 roku, które zostały wygenerowane z  Banku Danych Lokalnych (BDL) dostępnego na portalu informacyjnym GUS. Miejsce Warszawy jest dużym zaskoczeniem.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Często mówi się o Warszawie jako o mieście w którym przestępczość ciągle jest silna. Okazuje się jednak, że stolica jest dopiero na 88 miejscu. Niechlubną listę otwierają natomiast Sopot, Legnica i Katowice.

Przy układaniu listy brano pod uwagę dwa wskaźniki. Pierwszym jest liczba przestępstw na 1000 mieszkańców, drugim ich wykrywalność wyrażona w procentach. W przypadku Warszawy wskaźnik przestępczości wynosi 28,9 przy wykrywalności na poziomie 41 proc. Wskaźnik przestępczości Sopotu, a więc lidera niechlubnego zestawienia to aż 63,3 przy wykrywalności 55 proc. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców 63 osoby podają ofiarą przestępstwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c