Raport naukowców! Wariant Lambda może być jeszcze groźniejszy niż Delta

Japońscy naukowcy apelują, by wpisać go na listę „wariantów niepokojących”. Jednocześnie ostrzegają, że wariant Lambda może być jeszcze groźniejszy niż Delta. 

Fot. Warszawa w Pigułce

„Wariant Lambda koronawirusa, po raz pierwszy wykryty w Peru, a obecnie rozprzestrzeniający się w Ameryce Południowej, jest wysoce zakaźny i dużo bardziej odporny na szczepionki niż oryginalna wersja wirusa” – twierdzą Japończycy.

Pierwsze próbki wariantu Lambda wykryto w Peru w grudniu 2020 r., a do kwietnia 2021 r. ponad osiemdziesiąt procent nowych przypadków COVID-19 w Peru pochodziło z nowego wariantu. W połowie czerwca 2021 r. 90,6% nowych przypadków COVID-19 w Arequipie i 78,1% nowych przypadków w Cusco to wariant Lambda, według peruwiańskiego Ministerstwa Zdrowia. W tym czasie wariant Lambda rozprzestrzenił się również w całej Ameryce Południowej i został wykryty łącznie w dwudziestu dziewięciu krajach, zwłaszcza w Argentynie, Chile i Ekwadorze.

WHO określiła wariant Lambda jako „wariant zainteresowania” 14 czerwca 2021 r.

6 lipca 2021 r. Australia zgłosiła swój pierwszy przypadek wariantu Lambda u podróżnika z zagranicy, który w kwietniu przebywał w hotelu kwarantanny w Nowej Południowej Walii.

19 lipca 2021 r. Teksas zgłosił swój pierwszy przypadek wariantu Lambda.[12]

22 lipca 2021 r. Floryda zgłosiła 126 skumulowanych potwierdzonych przypadków wariantu Lambda. 28 lipca 2021 r. naukowcy z Uniwersytetu w Miami ogłosili, że losowe pobieranie próbek wykazało, że 3% pacjentów z COVID-19 w Jackson Memorial Health System i w UHealth Tower Uniwersytetu w Miami zostało zarażonych tym wirusem.

5 sierpnia 2021 r. Luizjana zgłosiła swój pierwszy przypadek wariantu Lambda.

7 sierpnia 2021 r. Japonia potwierdziła swój pierwszy przypadek wariantu Lambda, a zarażona osoba przybyła do Japonii z Peru 20 lipca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c