Rasistowskie wlepki na Ochocie. „5 kwadratów”

Na grupie mieszkańców Ochoty, jedna z czytelniczek informuje, że zawiadomiła władze miasta o ksenofobicznych wlepkach. Pojawiają się m.in. na słupach, znakach i ścianach.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Użytkownicy zwracają uwagę, że nie tylko wlepki, ale i symbol wskazuje na działanie faszystów. Pięć kwadratów uważane jest za „nową swastykę”. Wlepki obrażają Żydów i inne nacje, a także gloryfikują symbole uważane za faszystowskie.

„Pętla na Dickensa i jej okolice, cały Park Szczęśliwicki (a także inne miejsca na Ochocie) co i rusz obklejane są antysemickimi, ksenofobicznymi itd. wlepkami. Jeśli ktoś z Was spaceruje/przechodzi tamtędy – bardzo proszę, zwracajcie uwagę na słupy, latarnie i znaki drogowe i zrywajcie te koszmarne naklejki” – pisze użytkowniczka.

Dodaje, że niestety coraz częściej wiszą poza zasięgiem moich ramion:

„Szukam kogoś słusznej postury, kto mógłby zerwać poniższe wlepki (zgłosiłam na 19115, ale pewnie trochę zajmie zanim uprzątną)” – dodaje internautka.

Fot. Facebook

Fot. Facebook


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c