Ratownicy medyczni dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Samochód dostawczy jechał „wężykiem”

Ratownicy medyczni jadąc karetką pogotowia, na ruchliwej 7-ce zauważyli dziwnie zachowujący się pojazd. Po chwili, wykorzystując sytuację, ujęli nietrzeźwego kierowcę. 55-latek kierował dostawczym autem mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

Fot. Policja

Dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 7-ką od Warszawy w kierunku Płońska prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca.

Wysłani szybko na miejsce policjanci patrolówki w miejscowości Przyborowice zastali ratowników medycznych z karetki pogotowia, którzy ujęli pijanego kierowcę. Z relacji ratowników wynikało, że na skrzyżowaniu świetlnym na 7-ce w miejscowości Kroczewo zauważyli dostawczego mercedesa, który przejechał przez skrzyżowanie z dużą prędkością, na czerwonym świetle.

Styl jazdy kierującego autem mężczyzny wskazywał na to, że może być pijany. Samochód dostawczy jechał całą szerokością jezdni „od boku do boku”. Załoga karetki pogotowia powiadomiła Policję. Na kolejnych światłach, w miejscowości Przyborowie, w związku z oczekującymi na możliwość dalszej jazdy tirami, kierowca mercedesa musiał zwolnić. Ratownicy medyczni wykorzystali tę chwilę, włączyli w karetce sygnały, wyprzedzili auto i zajechali mu drogę, a następnie odebrali kluczyki.

Przekazanym w ręce policjantów pijanym kierowcą okazał się być 55-latek z pow. ciechanowskiego. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.

Źródło: Policja Płońsk


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c