Ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty z Warszawy. Był poszukiwany od poniedziałku
W poniedziałek rodzina 23-letniego turysty poinformowała ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, że mężczyzna nie wrócił z górskiego szlaku. Ciało warszawiaka odnaleziono we wtorek po południu.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli we wtorek po południu w Żlebie Kulczyńskiego w Koziej Dolince ciało poszukiwanego od poniedziałku 23-letniego turysty z Warszawy – poinformował PAP ratownik dyżurny Piotr Konopka. Ciało zostało przetransportowane do Zakopanego.
Turysta pozostawił samochód na parkingu w Palenicy Białczańskiej i wyruszył w samotną wyprawę w kierunku Morskiego Oka. Szlak, który wybrał jest podobno trudny, bo uzbrojony w łańcuchy zabezpieczające.
Warunki w Tatrach uległy pogorszeniu. W niższych partiach pada deszcz, w wyższych leży śnieg, występują oblodzenia i panują niskie temperatury.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.