Ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty z Warszawy. Był poszukiwany od poniedziałku

W poniedziałek rodzina 23-letniego turysty poinformowała ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, że mężczyzna nie wrócił z górskiego szlaku. Ciało warszawiaka odnaleziono we wtorek po południu.

Fot. Pixabay

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli we wtorek po południu w Żlebie Kulczyńskiego w Koziej Dolince ciało poszukiwanego od poniedziałku 23-letniego turysty z Warszawy – poinformował PAP ratownik dyżurny Piotr Konopka. Ciało zostało przetransportowane do Zakopanego.

Turysta pozostawił samochód na parkingu w Palenicy Białczańskiej i wyruszył w samotną wyprawę w kierunku Morskiego Oka. Szlak, który wybrał jest podobno trudny, bo uzbrojony w łańcuchy zabezpieczające.

Warunki w Tatrach uległy pogorszeniu. W niższych partiach pada deszcz, w wyższych leży śnieg, występują oblodzenia i panują niskie temperatury.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl