Ratusz chce zmian w ustawie. Alkohol tylko do 22.00?

Ratusz prosi o zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Chce, by samorządy same mogły ustalać w jakich godzinach będzie możliwa sprzedaż alkoholu.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Skargi od mieszkańców, którzy boją się wyjść na ulice to nie jedyny problem. Lawinowo rośnie też liczba przestępstw związanych z jazda po alkoholu. Rada Warszawy zmieniła już zasady na jakich wydawane jest pozwolenie. Dawniej, sklepy można było założyć w odległości 50 metrów od szkół, przedszkoli czy kościołów. Teraz jest to 100 metrów, ale i to nie wystarcza.

Dlatego też Związek Miast Polskich i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowały nowy projekt ustawy, który popiera stołeczny ratusz. Projekt przewiduje oddanie kontroli na tego typu sklepami samorządom. Mogłyby one same zdecydować ile sklepów może znajdować się na danym obszarze, a także w jakich godzinach odbywała by się sprzedaż. Projekt ma się ku końcowi. Zobaczymy, czy nowy rząd przegłosuje go w Sejmie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.