Rekordowo dużo internetowych PIT-ów na Mazowszu. Izba Administracji Skarbowej publikuje najnowsze dane

Złożenie deklaracji rocznej drogą internetową to najczęściej wybierana przez podatników województwa mazowieckiego forma rozliczenia podatku dochodowego.

Fot. Pixabay

Mieszkańcy Mazowsza z roku na rok coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Świadczy o tym rekordowa liczba zeznań podatkowych za 2018 rok złożonych elektronicznie ponad 2 mln.

Z analizy danych wynika, że blisko połowa z nich, bo aż  966 tys. wpłynęła za pomocą nowej usługi Twój e-PIT, czyli przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rozliczenia rocznego udostępnionego na Portalu Podatkowym.

Zdecydowaną większość zeznań, podatnicy zatwierdzili samodzielnie. Natomiast 27% z nich zostało zatwierdzone automatycznie, co oznacza, że osoby rozliczające się nie dokonały zmian w wygenerowanych przez system Twój e-PIT deklaracjach PIT-37 i PIT-38. Co pozwoliło na rozliczenie podatku w oparciu o dane z ubiegłego roku i informacji podatkowych przekazanych przez pracodawcę.

Nasze systemy przyjęły ponad 1,5 mln elektronicznych formularzy PIT-37, z czego  940 tys. wpłynęło poprzez system Twój e-PIT, natomiast formularzy PIT-38 – blisko 40 tys., w tym za pomocą Twój e-PIT ponad 25 tys. Statystyki pokazują, że w 2019 roku nastąpił wzrost liczby zeznań elektronicznych o 53% w porównaniu do roku poprzedniego.
W tym roku pracownicy mazowieckiej KAS wspierali podatników dodatkowymi dyżurami w urzędach skarbowych. Podczas nich można było skorzystać z przygotowanych stanowisk komputerowych dla osób, które nie miały Internetu w domu lub  nie wiedziały jak to zrobić elektronicznie. Ponadto, w ramach akcji informacyjno – promocyjnej usługi Twój  e-PIT w pięciu największych galeriach handlowych woj. mazowieckiego można było z pomocą ekspertów z urzędów skarbowych skorzystać z tej usługi lub uzyskać instruktaż wysłania  zeznania podatkowego przez Internet.

Obecnie trwają prace nad udostępnieniem usługi Twój e-PIT w przyszłym roku także przedsiębiorcom rozliczającym się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c