Rekordy zakażeń. Kiedy będzie szczyt? Adam Niedzielski odpowiada

Jeszcze kilkanaście dni temu naukowcy mówili, że w szczycie możemy notować po 30 tysięcy nowych przypadków zakażenia. Rzeczywistość przerosła prognozy.

Fot. Shutterstock

Jeszcze kilkanaście dni temu wszystkie prognozy mówiły o 30 tysiącach zakażeń w szczycie pandemii. Szczytu jeszcze nie ma, a my przekroczyliśmy już tę liczbę.

Profesor Andrzej Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego w rozmowie z TVN24 ocenił, że w Polsce nie ma jeszcze szczytu pandemii, a najnowsze dane pokazują, że chorujemy coraz ciężej.

Głos w tej sprawie zabrał Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował on w Polsat News, że apogeum trzeciej fali nastąpi w okresie okołoświątecznym.

W niedzielę i poniedziałek liczba zakażeń będzie zapewne mniejsza, ponieważ wykonuje się mniej testów. Dopiero we wtorek i w środę można liczyć na dane przybliżające nam obecny obraz pandemii w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c