Relacja świadka: „Kibice Lechii zaczynają lać nie tylko młodych chłopaków, ale i starsze osoby oraz oberwało się jednej pani”

Pod filmem wypowiedział się świadek zdarzenia. Okazało się, że podczas ataku na ludzi przy kasach Legii, było bardzo niewiele osób, które mogły się bronić. Reszta to osoby w wieku 50+ i rodziny z dziećmi.


„Opowiem dokładnie jak wyglądała akcja: stoi sporo osób przy kasach. 60% rodziny z dziećmi, 20% osoby 50+ i 20% chłopaki w sile wieku. Z jakieś 100m dalej widać, że z kilku aut wysiadają po 4 osoby i auta z piskiem odjeżdżają” – pisze świadek.

„Biegnie ekipa 35-40 Lechistów, część osób przy kasach w porę orientuje się co jest grane i zaczyna uciekać. Dobiegają kibice Lechii i zaczynają lać, najpierw tych co stali najbliżej (niekoniecznie tylko młodych chłopaków, ale i starsze osoby oraz oberwało się jednej pani), zostało około 10 gości, którzy z honorem podjęli rękawice (mimo dużo liczniejszej gruby z Gdańska), a jakieś 5-8 osób dobiegło pomóc tej garstce. I od tego momentu reszta akcji przedstawiona jest na nagraniu. Dodam, że na nagraniu nie widać wszystkich kibiców Lechii, gdyż część albo stała z tyłu i obserwowała (to poco wybiegali z aut?) a większość bardzo sprytnie podchodziła waliła sztukę w stronę kibiców Legii i uciekała do tyłu. A tylko garstka, że tak ujmę „honorowych” kibiców Lechii lała się z Legionistami i nie cofała nogi” – dodaje.

Jak mówi nam policja, służby ustalają przebieg zdarzeń. Zatrzymano 10 osób, które dzisiaj będą przesłuchiwane.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.