Rewolucja w prawie! Mandat zapłaci właściciel

Rząd zmienia prawo. Zgodnie z nowymi założeniami, jeżeli właściciel auta nie wie kto prowadził, sam będzie musiał zapłacić mandat.

Fot. Shutterstock

Nowe rozwiązanie Jak informuje „Fakt”, nowe rozwiązanie znajduje się w Krajowym Planie Odbudowy. Okazuje się, że w dokumencie jest również ustawa fotoradarowa.

Obecnie kierowcom którzy nie przyznają się do prowadzenia samochodu uchwyconego przez fotoradar i muszą wskazać kierowcę. Często jednak tego nie robią, a mandat jest trudny do wyegzekwowania.

Teraz ma się to zmienić. Jeżeli wskazany kierowca nie zapłąci mandatu, zrobi to właściciel auta. Jak piszą autorzy projektu, kara powinna być nieuchronna, by zniechęcić kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów.

Ustawa ma być już gotowa i czeka na akceptację. – Główny Inspektorat Transportu Drogowego przekazał do Kancelarii Premiera prośbę o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Jeśli uzyskamy akceptację, rozpoczną się konsultacje – potwierdził GITD w rozmowie z „Faktem”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c