Rewolucja w szczepieniach. Już niedługo mogą ruszyć zapisy na szczepienia populacyjne

Jak oficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, w przyszłym tygodniu rząd planuje przedstawić nowe założenia szczepień. Minister Michał Dworczyk chce uruchomić rejestrację dla wszystkich, którzy są zainteresowani zaszczepieniem.

Fot. Pexels

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska już w kwietniu ruszyć mogą zapisy na szczepienia populacyjne. Choć decyzje jeszcze nie zapadły, minister Michał Dworczyk ma robić wszystko, by spełnić założenie.

– To bardzo poważnie rozpatrywany przez nas wariant – przyznał w programie „Tłit” Wirtualnej Polski szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik ds. narodowego programu szczepień. Szef KRPM mówił, że dzień po dniu, rocznik po roczniku wszczepiane będą kolejne roczniki.

Program ma znacznie przyspieszyć nie tylko ze względu na możliwe większe dostawy szczepionek, ale też dlatego, że szczepić mają nie tylko lekarze. Michał Dworczyk mówił o tym w wywiadzie dla „DGP”. Szczepiliby m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki, farmaceuci, fizjoterapeuci oraz studenci medycyny. W innych krajach te rozwiązania już się sprawdziły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c