Rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego: marsz i wystawa [FILM]

4 fot02 Ostrow 1932_33Cropped

Dzisiaj obchodzimy rocznicę wykonania wyroku śmierci na Witoldzie Pileckim. Rotmistrz pozostawił żonę, córkę i syna. Stwierdzono, że został on pochowany w Kwaterze na Łączce, gdzie UB chowało ciała ofiar ustroju, by pamięć o nich zaginęła.

Obchody rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego zaczęły się w Warszawie tak naprawdę 17.05, kiedy to odbył się Marsz rotmistrza Pileckiego. IPN organizuje też wystawę, która niesłusznie przeszła bez większego echa:

„W rocznicę śmierci Rotmistrza, 25 maja o godz. 18:00, zapraszamy na otwarcie wystawy Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948 przygotowanej przez Oddział IPN w Warszawie. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz (kierownik Referatu Edukacji Historycznej w warszawskim oddziale IPN) we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim – dziećmi Witolda Pileckiego. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 11 czerwca.”pisze IPN na stronie wystawy.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]