"Naruszano godność dzieci, a mówicie, że nic się nie stało!". Dyrektor odwołana

Rodzice Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie wystosowali list otwarty do Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej. Jak twierdzą ich dzieci w szkole są bite i poniewierane przez kolegów, a nauczyciele bagatelizują sprawę i nic nie robią lub karzą dodatkowo dzieci, które są pokrzywdzone.

Fot. Street View / Facebook

Fot. Street View / Facebook

Rodzice Szkoły Podstawowej nr 16 na warszawskim Ursynowie skarżą się na przemoc panującą w szkole i brak reakcji ze strony nauczycieli. O tym, jak zatrważająca jest sytuacja, możemy dowiedzieć się po lekturze listu otwartego w którym rodzice domagają się odwołania dyrektora. Pierwsza reakcja ze strony władz już jest. Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła właśnie decyzję o odwołaniu dyrektor szkoły:

„§ 1. Odwołuję z dniem 3 sierpnia 2015 r. Panią Iwonę Grelkę ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie, ul. Wilczy Dół 4. Mazowiecki Kurator Oświaty, w trybie art. 38 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.3)) uwzględnił wniosek Miasta Stołecznego Warszawy i wydał pozytywną opinię w sprawie odwołania Pani Iwony Grelki z zajmowanego stanowiska dyrektora Szkoły.”

Jaka będzie dalsza reakcja, jeszcze nie wiadomo, ale najprawdopodobniej skończy się na kontroli oraz zalecaniach dla szkoły. Poniżej umieszczamy pełną treść listu.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.