"Naruszano godność dzieci, a mówicie, że nic się nie stało!". Dyrektor odwołana

Rodzice Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie wystosowali list otwarty do Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej. Jak twierdzą ich dzieci w szkole są bite i poniewierane przez kolegów, a nauczyciele bagatelizują sprawę i nic nie robią lub karzą dodatkowo dzieci, które są pokrzywdzone.

Fot. Street View / Facebook

Fot. Street View / Facebook

Rodzice Szkoły Podstawowej nr 16 na warszawskim Ursynowie skarżą się na przemoc panującą w szkole i brak reakcji ze strony nauczycieli. O tym, jak zatrważająca jest sytuacja, możemy dowiedzieć się po lekturze listu otwartego w którym rodzice domagają się odwołania dyrektora. Pierwsza reakcja ze strony władz już jest. Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła właśnie decyzję o odwołaniu dyrektor szkoły:

„§ 1. Odwołuję z dniem 3 sierpnia 2015 r. Panią Iwonę Grelkę ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie, ul. Wilczy Dół 4. Mazowiecki Kurator Oświaty, w trybie art. 38 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.3)) uwzględnił wniosek Miasta Stołecznego Warszawy i wydał pozytywną opinię w sprawie odwołania Pani Iwony Grelki z zajmowanego stanowiska dyrektora Szkoły.”

Jaka będzie dalsza reakcja, jeszcze nie wiadomo, ale najprawdopodobniej skończy się na kontroli oraz zalecaniach dla szkoły. Poniżej umieszczamy pełną treść listu.

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.