Roman Giertych w tarapatach? Zachowanie „nie licuje z godnością zawodu adwokata”

Poseł Daniel Milewski wysłał wniosek o ukaranie Romana Giertycha za jego wypowiedzi i zachowanie podczas marszu KOD. Pisze w nim m.in., że „Mecenas Giertych bezsprzecznie naruszył swoim zachowaniem porządek publiczny.”

Fot.  Kacper Gizbo 2 / YouTube

Fot. Kacper Gizbo 2 / YouTube

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, Roman Giertych skacząc po murku i nawołując do skakania innych uczestników marszu dopuścił się czynu chuliganskiego. Zwraca także uwagę, że szerzył mowę nienawiści wobec prezesa PiS:

„Stwierdzenie 'Precz z Kaczorem, dyktatorem’ nie ma w sobie żadnych elementów przypadkowości i abstrakcji. Jest wypełnieniem klasycznej definicji mowy nienawiści, to jest używania języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści do określonej osoby”

Wszystko to razem składa się na pogwałcenie § 1 ust. 3 Kodeksu, który zobowiązuje adwokata do przestrzegania norm etycznych oraz strzeżenia godności zawodu adwokackiego. Petycja została wysłana do Andrzeja Zwary, Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Ewy Krasowskiej, Rzecznika Dyscyplinarnego NRA i Łukasza Chojniaka, Rzecznika Dyscyplinarnego ORA w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.