Rondo de Gaulle’a do likwidacji. Wiemy co stanie się z palmą! [TYLKO U NAS]

W czwartek, 20 maja, o godz. 10.00 odbyła się konferencja dotycząca zmian, które czekają Aleje Jerozolimskie (plac przed Warszawskim Pawilonem Architektury ZODIAK, pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4). Na spotkaniu zapowiedziano przebudowę Alei Jerozolimskich zakładające budowę drogi dla rowerów i zwężenie do 1 pasa ruchu w każdą stronę. Przy okazji zapowiedziano likwidacje dwóch rond- w tym Ronda De Gaulle’a. Co stanie się z palmą, która już na dobre wpisała się w krajobraz Warszawy?

Fot. Alina Zienowicz / Wikipedia

Przy okazji ratusz poinformował o planach likwidacji dwóch rond:

„Do historii przejdą dwa rozległe ronda: u zbiegu z Marszałkowską (rondo Dmowskiego) i Nowym Światem (rondo de Gaulle’a). Zamiast nich powstaną zwyczajne skrzyżowania, co pozwoli odzyskać przestrzeń dla pieszych i poprawić przesiadki.

Na obu skrzyżowaniach powstanie komplet naziemnych przejść dla pieszych. Nowe zebry powstaną również na wysokości ul. Pankiewicza i Brackiej, przy stacji PKP Powiśle, a także na wysokości „Domu Partii” (drugie dojście do przystanku tramwajowego) i po wschodniej stronie ronda Czterdziestolatka. Przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną przesunięte, wydłużone i poszerzone tak, aby zapewnić jak największy komfort pasażerom i ułatwić przesiadki.” – czytamy w komunikacie ratusza.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, jaki los czeka słynną warszawską palmę.

W rozmowie z redakcją Warszawy w Pigułce z zespołu prasowego ZDM potwierdził, że wyspa na środku ronda zostanie zlikwidowana.

Według wstępnych założeń drzewo ma być przeniesione w stosowne miejsce nieopodal pierwotnej lokalizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c