Rondo Kamili Skolimowskiej oficjalnie otwarte

Z udziałem policyjnej asysty honorowej na Pradze-Południe uroczyście odsłonięto dziś tablicę pamiątkową poświęconą Kamili Skolimowskiej oraz rondo nazwane jej imieniem. Sierżant Kamila Skolimowska rozpoczęła służbę w Policji w 2004 r. Zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii.

Komendant Stołeczny Policji przychylił się do inicjatywy Fundacji Kamili Skolimowskiej, która podjęła starania o nazwanie Jej imieniem ronda na warszawskim Gocławiu. Jest to skrzyżowanie ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i jeszcze bezimiennej ulicy po zachodniej stronie ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

W obecności przedstawicieli stołecznej Policji, taty Kamili a także reprezentantów fundacji i władz dzielnicowych, uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą tej znanej lekkoatletce w rzucie młotem, mistrzyni olimpijskiej, a także policjantce. Data nie jest przypadkowa, bowiem dziś mija dokładnie 20. rocznica Jej wielkiej kariery sportowej, kiedy w 1996 r. zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w rzucie młotem. Kamila urodziła się i mieszkała na Gocławiu, dlatego też miejsce usytuowania ronda i tablicy pamiątkowej było starannie zaplanowane.

Robert Skolimowski, ojciec znanej sportsmenki, dziękował wszystkim za udział w spotkaniu, a zwłaszcza podjęcie tak pięknej inicjatywy. – Cieszę się, że tyle osób jest otwartych na sport. Zwłaszcza, kiedy widzę tutaj uczniów szkół podstawowych, biorących udział w rozgrywanym co roku memoriale Kamili – powiedział.

– Uzdolniona lekkoatletka jest wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń sportowców – mówił podczas uroczystości Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosław Karcz. Poświęcenia ronda i tablicy pamiątkowej dokonał ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.

Kamila Skolimowska przez pięć lat służyła w stołecznej Policji, początkowo w Oddziale Prewencji Policji, a potem w Wydziale Doskonalenia Zawodowego KSP. Zmarła 18 lutego br. w wieku 26 lat. Jej największy sukces to olimpijskie złoto w 2000 roku. Była najmłodszą złotą medalistką na igrzyskach w Sydney. Ponadto była medalistką mistrzostw Europy seniorów oraz mistrzynią świata i Europy juniorów, a także 12-krotną mistrzynią Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c