Rosja chce się mścić za blokadę Kaliningradu. „Należy się przygotować na najgorsze”

Mieszkańcy Kaliningradu zareagowali paniką na blokadę niektórych towarów przez Litwę. Zapasy ze sklepów wykupiono w kilka godzin. Rosja szykuje zemstę.

Fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0 / Wikipedia

Litwa zablokowała dostawy stali i wyrobów metalowych. Chociaż żywność jest transportowana bez zakłóceń, mieszkańcy zareagowali paniką, wykupując wszystko ze sklepów.

To jednak nie koniec, bo jest zapowiedź kolejnych sankcji. 10 lipca nie będzie można sprowadzić cementu i alkoholu, 10 sierpnia węgla i innych paliw stałych, a 5 grudnia ropy naftowej.

Rosja wysłała do Liwy ultimatum, nie precyzując jednak, jakich sankcji ze strony Rosji można się spodziewać. Litwa jest niezależna od rosyjskich surowców, nie wiadomo więc jak Rosjanie mają zamiar przekonać ją do zmiany zdania.

Nie spieszymy się z decyzją, potrzeba trochę na jej podjęcie (…) Nie wykluczamy niczego. Miejmy nadzieję na najlepsze, ale przygotujmy się na najgorsze – przekazał w rozmowie z agencją TASS rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.