Rosjanie chcą zakończyć wojnę? Stawiają warunki

Zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa możliwe jest wznowienie negocjacji pokojowych z Ukrainą, ale pod jednym warunkiem. Ukraina musiałaby zaakceptować warunki stawiane przez Federację Rosyjską.

Rzecznik Kremla w wypowiedzi dla RIA Nowosti podkreślił, że władze Ukrainy „Muszą zrozumieć i zaakceptować warunki stawiane przez Federację Rosyjską (…) Wtedy będzie można usiąść przy stole negocjacyjnym i opracować odpowiedni dokument”.

Nie wiadomo do końca o jakich warunkach mowa. Wcześniej rzecznik Kremla mówił o złożeniu broni, a jeszcze wcześniej Rosjanie w negocjacjach podkreślali, że Ukraina musiałaby zaakceptować niepodległość samozwańczych republik.

Rzecznik Kremla powtórzył też kłamliwą narrację o dostarczeniu broni z zachodu na Ukrainę. Zdaniem Kremla to właśnie przez wsparcie zachodu Ukraina nie chce wznawiać negocjacji pokojowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.