Rośnie liczba zakażonych AH1N1 w Warszawie. PPIS wydaje specjalny komunikat

Liczba przypadków zakażenia wirusem świńskiej grypy w Warszawie stale rośnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie wydała dziś specjalny komunikat w tej sprawie:

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

KOMUNIKAT

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie, ul. Kochanowskiego 21 informuje, że od dnia 01.01.2016r. do dnia 17.02.2016r. na terenie m.st. Warszawy zdiagnozowano i zarejestrowano 14 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1. Grupę tę stanowią dzieci w wieku od 8 m-ca do 7-go roku życia, oraz 4 osoby dorosłe. Zgłoszenia zachorowań napłynęły z trzech warszawskich szpitali. Wszystkie zgłoszenia zachorowania potwierdzone są dodatnim wynikiem laboratoryjnym przesłanym przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie lub przez laboratorium szpitala, w którym doszło do rozpoznania choroby.

Dziewięcioro z dziesięciorga dzieci wypisanych zostało do domów, jedno nadal przebywa w szpitalu. Osoby dorosłe w trakcie hospitalizacji.

fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie

fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w m.st. Warszawie


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.