Rotmistrz „Piłecki” i „Razem z uchodźcami”. Ktoś chce zaszkodzić Partii Razem

Ostatnio zrobiło się głośno za sprawą HejtStopu – pod członków organizacji podszywały się inne osoby. Jak się okazało to niejedyny taki przypadek. Teraz, powstała inicjatywa na Facebooku, która została rzekomo założona przez Partię Razem. Partia jednak nic o tym nie wie. Czemu o tym piszemy?

Fot. Facebook

Fot. Facebook

W wydarzeniu, które ma rzekomo promować otwartość, multikulturowość oraz manifestacje, wykorzystano wizerunek rotmistrza Pileckiego. Zrobiono to z błędem, (zapewne celowo) przekręcając nazwisko na „Piłecki”. Napisano też:

„Jako partia RAZEM chcemy zwrócić uwagę na to, że wielcy Polacy zarówno dawniej (jak rtm. Witold Piłecki w stosunku do Żydów) tak i teraz (Mariusz Pudzianowski o imigrantach jako normalnych ludziach) nigdy nie atakowali rasistowsko innych. Dlatego musimy pokazać, że także popieramy przyjmowanie uchodźców do Polski. Pokazać, że jesteśmy narodem wolnym od rasizmu i gotowym nieść pomoc osobom innej narodowości,koloru skóry, wyznania, czy orientacji seksualnej.”

Na górze jest też numer do rzeczniczki prasowej Partii Razem. Skontaktowaliśmy się więc z nią pytając o inicjatywę. Okazało się, że jest to fałszywa inicjatywa, a konto z którego została założona jest zgłoszone do Facebooka, jako konto na które ktoś się włamał. Sama inicjatywa również została już zgłoszona do administracji, jako fałszywa i zapewne zostanie usunięta. Pozostaje pytanie: kto chce zaszkodzić Partii Razem?


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.