Rowerzysta jechał „slalomem” po Grochowskiej

Operator monitoringu miejskiego zauważył na Grochowie nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. Pixabay

Patrol straży miejskiej, który w nocy z 8 na 9 października pełnił służbę na Pradze Południe ok. godz. 2 otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego o osobie jadącej ul. Grochowską. Z informacji wynikało, że kierujący nie panuje nad pojazdem. Funkcjonariusze zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę niedaleko wskazanego miejsca.

Podjęto interwencję i polecono by się zatrzymał. Gdy mężczyzna zsiadał z roweru nie był w stanie utrzymać równowagi i czuć było od niego alkohol. Ujęty przyznał, że spożywał alkohol oraz że wyrwał rower ze stacji dokującej siłą. Strażnicy miejscy wezwali patrol policji. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji, gdzie przebadano jego trzeźwość – wynik 2 promile (0,93 mg/l) w wydychanym powietrzu. Rowerzysta został zatrzymany przez policję. Odpowie za jazdę pod wpływem i kradzież roweru.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.