Rowerzysta wyrywał torebki i zrywał łańcuszki

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu wyrwał pokrzywdzonej torebkę, a w zeszłym miesiącu zerwał dwa łańcuszki starszej kobiecie. 27-latek odpowie jeszcze za kradzieże z włamaniem do piwnic. Sprawca naraził pokrzywdzonych na straty sięgające prawie 20 000 złotych. Teraz będzie odpowiadał za popełnione czyny jako recydywista.

Fot. Pixabay

Do kryminalnych z Bielan od pewnego czasu docierały sygnały o włamaniach do piwnic, z których nieznany sprawca wynosił wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Z pomieszczeń piwnicznych zginęły między innymi rowery, narty, walizki, zastawa stołowa i gitara. Oprócz tego zgłaszały się pokrzywdzone, którym nieznany mężczyzna, poruszający się rowerem, wyrywał torebki i zrywał łańcuszki z szyi. Wszystko wskazywało na to, że za tymi przestępstwami stoi ta sama osoba.

Wizerunek mężczyzny, został zarejestrowany przez kamerę monitoringu miejskiego. Praca operacyjna oraz doskonałe rozpoznane środowiska przestępczego zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem 27-latka.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży łańcuszków, kradzieży 2 toreb oraz 4 kradzieży z włamaniem do piwnic. W sumie naraził pokrzywdzonych na straty sięgające prawie 20 000 złotych. W mieszkaniu kryminalni odnaleźli część skradzionych rzeczy. Policjanci będą też ustalać, do kogo należą zabezpieczone rzeczy.

Mężczyzna był już notowany za kradzieże. Teraz będzie odpowiadał jako recydywista.

ek/mbr

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.