Rozpoczynają się kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. W tych miejscach szczególnie

W wielu miastach w Polsce rozpoczynają się kontrole maseczek. Choć w Warszawie oficjalnie ich nie zapowiedziano, zauważono patrole.

Fot. Warszawa w Pigułce

W wielu miastach, np. w Krakowie, monitorowane i sprawdzane będą często linie przejeżdżające niedaleko uczelni, bo jak zauważono, problem nienoszenia maseczki dotyczy głównie młodych ludzi.

W Warszawie oficjalnie o nich nie poinformowano, jednak policjanci na swojej stronie internetowej informują, że „Mundurowi, często wspólnie z pracownikami sanepidu, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami”. Patrole pojawiły się głównie na stacjach metra, ale policjantów zauważono również w pobliżu galerii handlowych.

Mandat za brak maseczki wynosi 500 zł. Na taryfę ulgową nie ma co liczyć, bo minister zdrowia już zaapelował do policji, by skończyła z upomnieniami, a zaczęła wystawiać mandaty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c