Rudzik i pierwiosnek już bezpieczne

Jeden trafił w szybę, drugi został znaleziony na dachu jednego z biurowców. Dwóm małym ptakom pomogli strażnicy miejscy z Patrolu Eko. Rudzik wrócił do środowiska naturalnego, a pierwiosnek został przewieziony do Ptasiego Azylu.

Fot. Eko Patrol

Fot. Eko Patrol

W piątek około południa strażnicy miejscy z Patrolu Eko otrzymali zgłoszenie, że na ul. Łyszkiewicza w Rembertowie mieszkanka znalazła małego ptaka, który prawdopodobnie w czasie lotu wpadł na szybę.

„Kobieta, która nas wezwała powiedziała, że znalazła ptaka na chodniku przed domem. To młody rudzik. Zgłaszająca obserwowała go kilkadziesiąt minut, jednak ptak nie odlatywał” – powiedział inspektor Maciej Jankowski z Patrolu Eko. Ptak trafił do naturalnego środowiska. „Prawdopodobnie był oszołomiony uderzeniem w szybę. Kiedy poczuł się lepiej stał się aktywniejszy. Po chwili odleciał” – powiedział mł. str. Szymon Kosakowski z Patrolu Eko.

W czwartek przed południem inspektor Agnieszka Jurkiewicz otrzymała wezwanie na ul. Królewską. Tam pracownicy jednego z biurowców przekazali jej młodego pierwiosnka, którego znaleźli przy budynku. Ptak był osowiały. Został przewieziony do Ptasiego Azylu w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym.

Fot. Eko Patrol

Fot. Eko Patrol


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c