Ruszą szczepienia populacyjne! Zaszczepić będzie mógł się niemal każdy! Znamy szczegóły!

Premier Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM Michał Dworczyk poinformowali o uruchomieniu programu szczepień populacyjnych. Zaszczepić będzie mógł się niemal każdy. Oto szczegóły.

Fot. Pexels

Premier poinformował, że właśnie zaszczepiono 6 milionów Polaków. Do końca sierpnia program ma objąć wszystkich, którzy chcą się zaszczepić. Zmodyfikowany program ma pozwolić na szczepienie maksymalnie 10 milionów Polaków miesięcznie. W kwietniu ma dojść do Polski 5 milionów szczepionek.

Szczepić będzie się można w aptekach, szpitalach tymczasowych, punktach samorządowych, a nawet u samodzielnych ratowników, pielęgniarek czy zakładach pracy. Lista jest bardzo duża. Działa to m.in. w Stanach Zjednoczonych i dobrze się sprawdza.

Kwalifikacja do szczepień wykonywana będzie na podstawie kwestionariusza. Zostaje wtedy zakwalifikowany do programu. Od 12 kwietnia ruszają zapisy rocznika 1962 i każdego dnia ruszają następne do rocznika 1973. Najprawdopodobniej później ruszy kolejna tura. Wszystko zależeć będzie od dostaw.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c