Ruszają Warszawskie Linie Turystyczne 2020!

Promem przez Wisłę, zabytkowym tramwajem lub autobusem przez Warszawę, kolejką wąskotorową z Piaseczna do Tarczyna. Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpoczniemy 4 lipca.

Fot. WTP

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wiślane promy i zabytkowe autobusy i tramwaje nie rozpoczęły swoich kursów na początku maja, jak to było co roku. Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone, przede wszystkim z powodu ograniczeń w poruszaniu się i związanych z liczbą osób w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonych przez rząd. Teraz, po zniesieniu większości „epidemicznych” ograniczeń, chcemy przywrócić komunikacyjne atrakcje warszawiakom i gościom stolicy.

W wakacje 2020 roku uruchomimy turystyczne linie autobusową i tramwajową oraz specjalne kursy Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej. Przygotowujemy także przeprawy promowe – promami Turkawka, Wilga, Pliszka, Słonka.

Linia tramwajowa T i autobusowa 100

W wakacyjne weekendy – od 4 lipca do 30 sierpnia – na stołeczne ulice będą wyjeżdżały zabytkowe tramwaje i autobusy.

Tramwaje turystycznej linii tramwajowej T będą zaczynały kursy na pętli Metro Marymont i pojadą ulicami: J. Słowackiego – A. Mickiewicza – Międzyparkowa – most Gdański – Ratuszowa – al. „Solidarności” – Wolska – Skierniewicka – Prosta – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – W. Andersa – A. Mickiewicza – J. Słowackiego – Metro Marymont

Na trasie linii T spotkamy głównie zabytkowe tramwaje 105Na, tzw. „akwaria”.

Autobusy linii 100 będą kursowały na trasie: Centrum – Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Senatorska – Miodowa – Świętojerska – M. Anielewicza – Karmelicka – Stawki – Muranowska – Konwiktorska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Targowa – al. Zieleniecka – most Józefa Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Bagatela – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Centrum.

Oprócz atrakcyjnej trasy zostaną także zapewnione wyjątkowe wozy – ikarus z 1982 roku i berliet z 1991 roku.

W tramwajach linii T i w „setce” będą obowiązywały wszystkie bilety z taryfy ZTM.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolejka Wąskotorowa

W każdą sobotę od 4 lipca do 30 września będzie można wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową.

Pociągi będą zabierały chętnych na wycieczkę z Piaseczna przez Runów do Tarczyna i z powrotem. W drodze powrotnej zaplanowana jest przerwa na piknik w Runowie. Z myślą o pasażerach kolejki przygotowano miejsce do biesiadowania, wiaty ze stołami, miejsce na ognisko. Można będzie także pograć z dziećmi w piłkę lub odpocząć w położonym nieopodal brzozowym zagajniku.

Osoby chcące dojechać do Piaseczna na przejażdżkę kolejką będą mogły skorzystać ze specjalnej linii autobusowej 51. Autobusy będą zaczynały kursy w centrum Warszawy i dojeżdżać do początkowego przystanku kolejki w Piasecznie, a po zakończonej wycieczce będą odwoziły jej uczestników do Warszawy. W tym roku – ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa – autobusem jednocześnie będą mogły podróżować maksymalnie 33 osoby.

W ofercie będą dostępne bilety na przejazd łączony – kolejką i autobusem linii dowożącej 51 oraz na przejazd tylko kolejką. Przykładowo, cena bilet normalnego na przejazd kolejką i autobusem to 40 zł, a przy dojeździe do Piaseczna na własną rękę – 35 zł. Bilety na przejazd koleją można kupić na stronie www.bilety.kolejka-piaseczno.pl. lub w kasie przed odjazdem pociągu – będą wtedy jednak droższe o pięć złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c