Ruszył Marsz Godności. Uwaga na utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Ruszył Marsz Godności. Kobiety maszerują w obronie swoich praw, w tym praw do samostanowienia, aborcji, opieki zdrowotnej i innych praw gwarantowanych im przez konstytucję. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Jak piszą same zainteresowane domagają się w szczególności dostępu do najnowszych zdobyczy medycyny, prawa do ochrony życia i zdrowia, sprawiedliwych kar dla gwałcicieli, skutecznego egzekwowania alimentów, karania sprawców przemocy, edukacji seksualnej dla dzieci, możliwości aborcji, prawa do prywatności, przywrócenia praw reprodukcyjnych oraz równości i poszanowania godności kobiet.

By zwrócić uwagę na problem, pięć minut przed godz. 12.00 rozpoczął się marsz spod Placu Zbawiciela przez ul. Marszałkowską i skrzyżowaniem z ul. Królewską do Ogrodu Saskiego. Trasy zmieni wiele autobusów i tramwajów. Szczegółowe zmiany znajdują się na stronie ZTM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c