Ruszyła 32. Pielgrzymka na Jasną Górę. Za oknem 33 stopnie

Ruszyła 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnicy będą mieli do pokonania 315 km. przez 10 dni. Ta pielgrzymka jest jednak inne niż pozostałe. Ostatni raz bowiem tak wysokie temperatury zanotowano w 1927 roku.

Fot. praska.org.pl

Fot. praska.org.pl

Meteorolodzy mówią, że tak gorąco przez tak długi czas nie było od 1927 roku. Ten i następny tydzień ma być najgorszy i to właśnie w te dni podróżować będzie pielgrzymka. Średnia temperatura w cieniu wyniesie 35 stopni, a odczuwalna temperatura na słońcu przekroczy 60. Wiadomo jednak, że każde tego typu przedsięwzięcie ma najczęściej dobre zaplecze medyczne. Lekarze ostrzegają natomiast, że, o ile to możliwe, ludzie starsi i osoby mające problem z krążeniem oraz sercem powinny zrezygnować z pieszej pielgrzymki.

Wierni opuścili stolice o godz. 10.00. Pielgrzymka ruszyła w kierunku miejscowości Glinki. Dzisiaj ma do pokonania trasę 34,3 km.

Trasa pielgrzymki

Trasa pielgrzymki

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.