Ryanair ostrzega: z tą kartą pokładową do samolotu nie wejdziesz

Ryanair twierdzi, że serwis Kiwi.com wystawia własne bilety, które nie są uznawane przez linię lotniczą.

Fot. Pixabay

Linie lotnicze poinformowały, że zgodnie z prawem unijnym pasażerowie korzystający z usług Ryanair są zobowiązani do odprawy poprzez Ryanair, gdzie zostaną im przekazane wszystkie procedury bezpieczeństwa. Zdaniem przewoźnika Kiwi obchodzi ten obowiązek wydając karty pokładowe.

„Od dziś pasażerowie Ryanair posiadający kartę pokładową wydaną przez Kiwi.com nie będą mogli wejść na pokład samolotu, w związku z nieprzestrzeganiem procedur bezpieczeństwa i ochrony Ryanair podczas odprawy. Klienci, którzy chcą uzyskać oficjalną kartę pokładową Ryanair, mogą to zrobić, otwierając swoją rezerwację na stronie Ryanair.com lub w aplikacji Ryanair” – informują linie lotnicze.

Przewoźnik radzi, by pasażerowie, którzy już kupili bilet, skontaktowali się z Kiwi, celem uzyskania numeru rezerwacji Ryanair i adresu e-mail przy pomocy którego została założona. Dzięki temu będzie można odprawić się bezpośrednio w punkcie Ryanair. Przepisy weszły w życie 18 sierpnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c