Ryanair: „Przeniesienie personelu i samolotów do Polski”

Ryanair cały czas rozszerza strajk. Szef linii lotniczych Michael O’Leary powiedział we wtorek, że „możliwe jest przeniesienie personelu i samolotów do Polski, by uniknąć strat dla firmy”.

Boeing 737 linii Ryanair. Fot. Adrian Pingstone / Wikipedia

Strajkują załogi Ryanaira w Irlandii, Belgii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Możliwy jest też strajk w Niemczech i Holandii.

Pracownicy domagają się lepszych warunków pracy, podniesienia wynagrodzeń oraz bardziej przejrzystych systemów awansów i transferów.

Jak donosi PAP, szef Ryanaira Michael O’Leary powiedział na konferencji w Austroo, że w razie potrzeby możliwa jest redukcja zatrudnienia „na każdym rynku” i przeniesienie samolotów i personelu do Polski:

„Podczas gdy niektóre rynki są niszczone, tak jak rynek irlandzki jest niszczony przez te działania w ostatnich miesiącach, polski rynek bardzo mocno wzrasta (…) Potrzebujemy więcej samolotów na polskim rynku” – mówił O’Leary.

„Jeśli to są osoby, które chcą strajkować tylko dla strajkowania, to mogą strajkować i zobaczą przeniesione miejsca pracy i samoloty (…) Dopóki kierują się zdrowym rozsądkiem, dojdziemy do porozumienia” – dodał szef irlandzkich linii.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.