Rząd daje sobie podwyżki. Dużą pensję otrzyma też… pierwsza dama. Obecna i poprzednie

„Rzeczpospolita” dotarła do projektu ustawy o podwyżkach dla polityków. Największa będzie wynosiła niespełna 7,5 tys. zł, najniższa 2,7 tys. Po raz pierwszy pensję otrzyma też pierwsza dama.

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia

Najwięcej ma zyskać premier. Jej obecna pensja to 16,7 tys. zł. brutto. Po podwyżce będzie zarabiać 24,1 tys. zł. brutto.

Prezydent, wicepremierzy, ministrowie, wiceministrowie oraz wojewodowie dostaną od 4 do 5 tys. zł brutto.

Po raz pierwszy pensję ma dostać nie tylko obecna pierwsza dama, ale także również te, które taką funkcję sprawowały. „Fakt” dowiedział się, że pełniąca funkcję pierwsze damy otrzyma maksymalnie 13 540 zł brutto (w tym 1265 dodatku stażowego). Po 10 000 zł dostaną byłe panie prezydentowe (949 zł dodatku stażowego). dodatek ten nie dotyczy Barbary Jaruzelskiej – Wojciech Jaruzelski był bowiem wybrany przez parlament, nie w wyborach powszechnych.

Rząd argumentuje, że pensje są zamrożone od 2008 roku. Szkoda tylko, ze waloryzacja rent i emerytur co roku to tylko kilka złotych.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c