Rząd dopłaci do rachunków za prąd. Zobacz czy skorzystasz

Rząd dopłaci do rachunków za prąd, jednak nie wszyscy mogą liczyć na pomoc. Wsparcie ma trafić do osób narażonych na ubóstwo energetyczne.

Fot. Pixabay

Ceny prądu mają znacznie wzrosnąć. Niektóre szacunki mówią nawet o 40 proc.

Rząd zamierza dopłacić do rachunków osób, które mogą mieć problemy z zapłaceniem za rachunek. Kwota może wynieść nawet 1500 zł. Projekt ustawy nie tylko zabezpieczy finansowo osoby z problemami, ale również zapewni płynność dostaw. W okresie od 1 listopada do 31 marca oraz w soboty i w dni uznane ustawowo za wolne od pracy nie będzie można wstrzymywać dostaw energii elektrycznej do dłużników.

Jak informuje PAP – przepisy mają obejmować m.in. emerytów ze świadczeniem poniżej minimalnej emerytury, emerytów i rencistów ze świadczeniem równym najniższej emeryturze. To nie wszystko. Na wsparcie mogą liczyć również rodziny wielodzietne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, a także osoby samotne korzystające z pomocy społecznej oraz osoby pobierające zasiłki.

Są też już wstępne progi i warunki. Miesięczne dochody tych osób nie mogą przekroczyć 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1115 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c