Rząd może zabrać Ci samochód. Będzie rozporządzenie, setki kierowców może dostać zawiadomienie

Jeżeli masz SUV-a lub busa rząd może Ci go odebrać na cele obronności kraju. Będzie Ci jednak przysługiwała codzienna kwota w ramach rekompensaty. Całkiem niemała.

Fot. Pixabay

Zgodnie z projektem rozporządzenia, 716 właścicieli aut może otrzymać w przyszłym roku zawiadomienie o planach zajęcia ich auta. Jak dodaje RMF24.pl, w limicie jest także przewidzianych 140 przyczep i 30 maszyn.

Wojsko może zająć samochód na dobę lub nawet na tydzień. Żadne ramy czasowe natomiast nie będą obowiązywały w przypadku stanów wyższej konieczności. Na pocieszenie można dodać, że za każdy dzień przysługuje ryczałt w wysokości niemal 300 zł na dobę. Rząd przeznaczył na ten cel 240 tys. zł. Budżet pokryje również koszt ewentualnego uszkodzenia pojazdów.

Samochód nie musi być koniecznie odbierany na długi okres czasu. Może zdarzyć się tak, że wojsko będzie chciało zweryfikować gotowość do mobilizacji. Sprzęt może być również użyty podczas trwania ćwiczeń lub na czas stanów wyższej konieczności czyli np. klęsk żywiołowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c