Rząd: Polska nie jest w stanie przyjąć w tej chwili imigrantów

Rafał Bochenek, rzecznik rządu poinformował, że w obecnej sytuacji Polska nie jest w stanie przyjąć imigrantów. Jako oficjalną przyczynę podał troskę o bezpieczeństwo obywateli.

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

„Nie możemy doprowadzić do sytuacji, żeby wydarzenia, które mają teraz miejsce w krajach Europy Zachodniej, przeniosły się na terytorium Polski” – mówił Rafał Bochenek.

Na pytania dziennikarzy kiedy będziemy gotowi na przyjęcie osób z bliskiego wschodu, rzecznik rządu odpowiedział, że wszystko zależy od ich weryfikacji. Jak zaznaczył nie można w tej chwili jasno zweryfikować personaliów uchodźców. Jak dodał pewną nadzieją na rozwiązanie problemu napływu uchodźców do Europy jest porozumienie z Turcją według którego, kraj ten ma przyjmować wszystkich, którzy przekroczą Grecką granicę.

Problemem jest jednak to, że Turcy na mocy porozumienia będą mogli przekraczać granicę UE bez przeszkód. Jeżeli więc uchodźcom zostanie przyznany azyl w Turcji, będą oni mogli przejść Turecką granicę i dostać się do dowolnego państwa członkowskiego.

Sprawa przyjęcia uchodźców najbardziej powinna obchodzić mieszkańców Mazowsza i Warszawy. Pierwsze 400 osób miałaby bowiem być umieszczona w ośrodku w Dębaku, oddalonego od stolicy o zaledwie 30 km.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c