Rząd zamknie żłobki i przedszkola na dłużej?

Zamknięcie żłobków i przedszkoli potrwa do 18 kwietnia. Placówki mogą być jednak zamknięte dłużej. Jak zauważył RMF24, rząd wydłużył zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia.

Fot. Shutterstock

27 marca zamknięto żłobki i przedszkola. Od tego czasu funkcjonuje też zasiłek opiekuńczy dla osób, które musiały zostać w domu z powodu przejęcia opieki nad dziećmi. Początkowo obostrzenia miały być wprowadzone do 9 kwietnia, ale przedłużono je po świętach do 18 kwietnia.

Jak zauważa RMF24, nie jest wykluczone, że nastąpi kolejne przedłużenie. Stacja zauważa, że świadczyć o tym może fakt, że wypłacanie zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8 wydłużono aż do 25 kwietnia. Od rządu dziennikarze usłyszeli, że to nie pomyłka.

Ostatnie dobowe zakażenia pokazują, że zakażeń nadal jest sporo, jednak zadaniem rządu jest również zatrzymanie wzrostu liczby pacjentów w szpitalach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c