Rzecznik ministerstwa zdrowia: „musimy przyzwyczaić się” do rekordowych wyników zakażeń

Ostatnimi dniami obserwujemy rekordową liczbę zakażonych koronawirusem. Lekarze apelują do ludzi o rozsądek i przestrzeganie zaleceń, a rzecznik ministerstwa radzi, by do wysokich liczb się przyzwyczaić.

Fot. Shutterstock

Nic się nadal nie zmienia w przebiegu epidemii. Cały czas mamy w większości przypadki rozproszone. Nie ma dużych ognisk. Musimy niestety w najbliższych dniach i tygodniach przyzwyczaić się do tych wyników – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik podobnie, jak specjaliści apeluje, by zachowywać dystans społeczny i nosić maseczki, szczególnie w dużych aglomeracjach. Pytany o dalszy wzrost powiedział wprost, że wszystko zależy teraz od nas samych.

To zależy od nas. Jeżeli dzisiaj (w sobotę – dop. redakcja) w Warszawie przybyło nam w granicach 130 przypadków zakażeń, w Krakowie ponad 60, to widzimy, że tam gdzie jest duża gęstość zaludnienia, wirus potrafi się dosyć szybko rozprzestrzeniać. Stąd też te nasze zalecenia pozostają cały czas w głównym przekazie, czyli maseczka i dystans mogą nas ochronić przed zakażeniem – podkreślił Andrusiewicz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c