Są informacje na temat powrotu do szkół. Minister zdradza szczegóły

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił plan powrotu dzieci do szkół. Nadmienił, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Fot. Shutterstock

Decyzja o powrocie ma być podjęta przez Premiera Mateusza Morawieckiego w przyszłym tygodniu. Będzie zależała od sytuacji epidemiologicznej.

Dziękuję serdecznie wszystkim za działania podjęte ws. ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Ewentualnego, bo powrót do szkół nie jest jeszcze ogłoszony. To wejście w proces przygotowawczy do tego powrotu – mówił minister Przemysław Czarnek na konferencji prasowej.

Minister poinformował, że już w przyszłym tygodniu ruszają testy nauczycieli. Będą dobrowolne i bezpłatne. Ich chęć wyraziło 190 tys. nauczycieli. W szkołach będą odbywały się lekcje w reżimie sanitarnym. Ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które ograniczą do minimum kontakt zarówno pomiędzy nauczycielami, jak i uczniami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c