Są wstępne wyniki sekcji Piotra Pawłowskiego: „Potwierdzają fakt niewłaściwej akcji reanimacyjnej”

Choć prokuratura wstrzymuje się z przekazaniem mediom informacji, o wstępnych wynikach sekcji Piotra Pawłowskiego poinformowała w poniedziałek pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek.

Fot. Andrzej Świetlik / Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, CC BY-SA 3.0.

„Otrzymaliśmy wstępny wynik badania sekcyjnego. Potwierdził on, że były cechy nasilonego obustronnego obrzęku mózgu, co potwierdza fakt niedotlenienia i niewłaściwej akcji reanimacyjnej w postaci niezaintubowania oraz cechy niewydolności krążeniowo-oddechowej” – powiedziała PAP pełnomocniczka rodziny zmarłego Piotra Pawłowskiego, Beata Bosak-Kruczek.

Mecenas w zeszłym tygodniu powiedziała, że dokumentacja medyczna oraz przebieg akcji ratunkowej dają prawo podejrzewać, że doszło do błedu medycznego.

Piotr Pawłowski zmarł w wieku 52 lat. Od 25 lat działał na rzecz niepełnosprawnych m.in. prowadząc Fundację Integracja.

„Był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji” – pisano na stronie fundacji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.