Sadysta nadal na wolności. Obcina psom palce „jeden po drugim”

Osoba, która obcina palce psom nadal przebywa na wolności. Policja apeluje, by pomóc w jej ujęciu.

Fot. Pixabay

Fundacja Canum Argentaria – Psi Grosz poinformowała na Facebooku, że wraz z Fundacją dla Szczeniaków Judyta pomogła już trzem psom okaleczonym w ten sposób. Z ekspertyzy weterynaryjnej przeprowadzonej na zlecenie fundacji Judyta wynika, że palce psów obcięte są na różnej wysokości. „Jakby ktoś robił to metodycznie – jeden po drugim” – czytamy w poście fundacji.

W ostatnim czasie na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk doszło do kilku zdarzeń okaleczenia psów. Nieznany sprawca okalecza zwierzęta poprzez obcinanie im palców – pisze policja.

W tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Jeżeli wiecie coś w tej sprawie policjanci proszę o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub mailowo na adres [email protected]

Zwierzęta poddawane są leczeniu i znalazły spokojne domy gdzie mogą bezpiecznie przebywać – dodają policjanci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c