Sadzonki konopi i dopalacze na Bielanach

Domową plantację konopi indyjskich zlikwidowali kryminalni z Bielan. Policjanci zabezpieczyli sadzonki oraz sprzęt potrzebny do ich hodowli. 24-latek odpowie teraz za uprawę środków odurzających oraz posiadanie ponad 800 gramów dopalacza 3mmc. Wobec Jakuba W. sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Fot.policja

Fot.policja

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że w jednym z lokali mieszczących się na ternie Bielan może przebywać mężczyzna zajmujący się uprawą konopi. Kryminalni udali się pod wskazany adres. W lokalu znajdował się mężczyzna, który widząc policjantów próbował zamknąć im drzwi przed nosem. Kryminalnym udało się wejść do środka i od razu poczuli charakterystyczny zapach marihuany.

Okazało się, że w pokoju znajduje się namiot wraz z całym sprzętem potrzebnym do hodowli krzewów, a w środku znajdują się krzaki konopi indyjskich. Oprócz tego w mieszkaniu znajdowały się woreczki strunowe z suszem roślinnym oraz około 800 gramów białego proszku. Wszystko zostało zabezpieczone i poddane badaniu, które wykazało, że zabezpieczona substancja to 3mmc. Z tej ilości metafedronu można uzyskać aż 8000 działek dopalacza.

Fot. policja

Fot. policja

Jakub W. został zatrzymany i przewieziony do bielańskiej komendy. 24-latek już usłyszał zarzuty za uprawę środków odurzających oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny został zastosowany areszt na okres 3 miesięcy. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.