Samochód na angielskich numerach śmiertelnie potrącił mężczyznę. Kierowca uciekł. Policjanci ze Szczytna proszą kierowców w całej Polsce o pomoc!

Na stronie policji mazowieckiej pojawiła się informacja z prośbą o pomoc od jednostki w Szczytnie w woj. Warmińsko-Mazurskim. Policjanci poszukują świadków śmiertelnego potrącenia w miejscowości Dąbrowy, w którym zginął 46-letni mężczyzna. Został on najprawdopodobniej potrącony przez ciemny audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W środę (03.10.2018) wieczorem o godz. 20:15 oficer dyżurny policjantów w Szczytnie został powiadomiony, że w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do potrącenia pieszego.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz karetka pogotowia. Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych potrąconemu mężczyźnie, którym okazał się 46-letni mieszkaniec Dąbrowy. Funkcjonariusze na podstawie zeznań świadków i przeprowadzonych oględzin ustalili, że zmarły mężczyzna został najprawdopodobniej potrącony przez samochód osobowy – ciemne Audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi, którego kierowca po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Myszyńca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pracujących pod nadzorem prokuratora. Kierowcy, który spowodował wypadek skutkujący śmiercią innej osoby, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia, grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informację na temat tego zdarzenia, które mogą pomóc w ustaleniu jego sprawcy. Informacje takie można przekazać osobiście w dowolnej jednostce policji, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio do szczycieńskich policjantów tel. 89 623 22 00. Informacje takie można przekazać także anonimowo.

Policjanci ze Szczytna ustalili, że bezpośrednio na miejscu zdarzenia zatrzymał się kierowca TIRA, który może mieć informacje nt. tego właśnie śmiertelnego potrącenia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.