Sarna zakleszczyła się w ogrodzenie. Pomógł jej Ekopatrol [ZDJĘCIA]

Młoda sarna utknęła dzisiaj rano pomiędzy prętami ogrodzenia ścieżki rowerowej na Siekierkach. Pomogli jej strażnicy miejscy z Patrolu Eko.

eko_sarna_00

Fot. Ekopatrol

Strażnicy miejscy z Patrolu Eko otrzymali dzisiaj ok. godz. 7.30 rano wezwanie na ul. Polską na Siekierkach, gdzie w ogrodzeniu znajdowała się uwięziona sarna.

„Młoda sarna była uwięziona pomiędzy prętami metalowego ogrodzenia obok ścieżki rowerowej. Zwierzę przecisnęło głowę i tułów, ale 'zaklinowało się’ miednicą” – mówi starszy inspektor Tomasz Szymczak z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Strażnicy z Patrolu Eko wezwali na miejsce łowczego Lasów Miejskich oraz straż pożarną. Strażacy rozchylili pręty ogrodzenia. Uwolnione zwierzę weszło do podstawionej klatki.

„Sarna miała na bokach poobcieraną skórę ponieważ próbowała się uwolnić z ogrodzenia. Poza tym była w dobrej kondycji” – mówi starszy strażnik Jarosław Pisarek z Referatu Ekologicznego.
Sarna została przewieziona do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt należącego do Lasów Miejskich.

Fot. Ekopatrol


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.