Sauna z widokiem na rzekę. Zimowe atrakcje nad Wisłą

Setki warszawiaków w minioną sobotę, 19 listopada, witało zimowy sezon nad Wisłą. Jedną z atrakcji była pionierska inicjatywa klubokawiarni Rejs, która postanowiła gościć miłośników nadwiślańskiej rozrywki przez okrągły rok. To pierwszy lokal, który oprócz popularnych wydarzeń muzycznych, planuje cykl spotkań i warsztatów dotyczących Wisły.

Fot. Anna Liminowicz / UM Warszawa

Fot. Anna Liminowicz / UM Warszawa

Zdecydowanie najciekawszym pomysłem na urozmaicenie aktywności na brzegu rzeki jest pierwsza w Polsce sauna przygotowana w specjalnym kontenerze morskim. To fińska sauna typu suchego, ze specjalnie przygotowanym prysznicem i szatnią. Okno zapewni relaks ze wspaniałym widokiem na Wisłę. Lokalizacja sauny przy jedynym nad Wisła placu do ćwiczeń workoutowych oraz na trasie Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego daje możliwość skorzystania z obiektu bezpośrednio po sportowej rekreacji nad rzeką.

Podczas sobotniego wydarzenia funkcjonalność obiektu sprawdziły „morsy”. Przeprawa przez rzekę i wspólne saunowanie oficjalnie inicjowało Morsowy Puchar Wisły. – Lodowata kąpiel i solidna porcja ciepła to najlepszy sposób na sobotnie przedpołudnie. Mamy nadzieję, że wizyta w Warszawie i pokonanie rzeki wpław stanie się naszą tradycją – podsumował Robert Kejor, pomysłodawca pucharowego morsowania.

Ponadto w czterech najchętniej odwiedzanych miejscach nad Wisłą nadal można korzystać z ogólnodostępnych i oświetlonych huśtawek. Na Płycie Desantu (na terenie Pomostu 511), przy moście Poniatowskiego (przy Babim Lecie), przy Pomniku Syrenki (okolice klubu Plac Zabaw) oraz na plaży Rusałka (w przystani Aquatica). Można tam się huśtać i aktywnie czekać (zgodnie z hasłem umieszczonym na urządzeniach) „Do lata!”. Ta atrakcja z pewnością zachwyci nie tylko dzieci!

Przed końcem roku na warszawiaków czeka jeszcze jedna niespodzianka. – Postanowiliśmy w nietypowy sposób wyrazić naszą radość związaną z nadchodzącym… Rokiem Rzeki Wisły. Szykujemy coś specjalnego dla tych, którym dostępu do rzeki może brakować najbardziej. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Włoch i zachodnich dzielnic stolicy będzie miło widzieć trochę Wisły w swoim otoczeniu – mówi Jan Piotrowski z Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c