Scenariusz pesymistyczny: 40 tys. zakażeń. Wiemy kiedy szczyt czwartej fali

Najbardziej realne prognozy zakładają, że w szczycie zakażeń odnotowywać będziemy mogli około 15-20 tys. zakażeń. Jak jednak podał wiceminister zdrowia, pesymistyczne scenariusze mówią o nawet 40 tys. nowych przypadków dziennie.

Fot. Shutterstock

Prawdopodobne scenariusze to 15-20 tys. zakażeń dziennie. Są też oczywiście scenariusze pesymistyczne, które zakładają nawet 40 tys. zakażeń – powiedział w programie „Newsroom” WP rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że szczytu zachorowań możemy spodziewać się na koniec listopada lub w pierwszej połowie grudnia.

Nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń w ciągu ostatniej doby to 2085. Taką liczbę podał wiceminister Waldemar Kraska w rozmowie z dziennikarzami radiowej Jedynki. Wiceminister podkreślił, że taka liczba zakażeń powinna skłonić wszystkie niezaszczepione osoby do pójścia do punktów szczepień.

Tymczasem Minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wyjaśnił, że trendy na tę falę są odmienne niż w poprzedniej. Nowych obostrzeń na razie nie będzie. Szef resortu zdrowia podkreślił, że nie ma obaw, co do funkcjonowania szkół i na pewno nie zostaną one zamknięte. Dodał jednak, że należy przestrzegać zasad dyscypliny, takich, jak maseczki i dystans społeczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c