Sejm przegłosował ustawę ws. podwyższenia kar dla pedofilów. Sprawcom będzie groziło nawet dożywocie

Pierwszy projekt wpłynął do Sejmu we wtorek. Po poprawkach został poddany głosowaniu i przyjęty. Za głosowało 263 posłów, przeciw było 3, również 3 wstrzymało się od głosu.

Fot. Pixabay

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, które przygotowało projekt, najważniejsze założenie to podwyższenie pułapu za gwałt dziecka do 30 lat, najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, a zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać. Koniec też z karami „w zawiasach”. Ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16 roku życia, a nie jak dziś do 15, a w „rejestrze pedofilów” zostanie ujawniony również zawód skazanych.

„Projekt wprowadza możliwość orzeczenia realnego dożywocie dla zwyrodnialców, którzy na skutek gwałtu doprowadzili do śmierci dziecka. Sąd będzie uprawniony do orzeczenia, że w żadnym wypadku nie będą oni mogli skorzystać z warunkowego zwolnienia z więzienia” – głosi opis projektu opublikowany na  stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c